top of page

Vairāku kritēriju saskaitīšana ar SUMIFS

Updated: Sep 18, 2019


Ja Tu zini, kā lietot formulu SUMIF, Tev noteikti jāzina par tās uzlaboto līdzinieku SUMIFS. Vienkāršoti sakot, SUMIFS formulā var izmantot vairākus kritērijus saskaitīšanai. Ja jebkad esi mēģinājis saskaitīt datus ar vairākiem nosacījumiem, piemēram, konkrēta produkta pārdoto vienību skaitu kādam noteiktam pādevējam, tad SUMIFS ir īstais rīks. Iepriekš aprakstītajā SUMIF formulā var izmantot tikai vienu saskaitīšanas kritēriju, kas ļoti ierobežo veikt detalizētākas sakaitīšanas. SUMIFS formula senākās Excel versijās nebija pieejama un vairāku kritēriju saskaitīšanai izmantojot formulu SUMIF, bija jāveic dažādi triki. Tagad tas ir vienkārši!

​=SUMIFS(sum_range; criteria_range; criteria; ... ) ​=SUMIFS(summas_diapazons; kritēriju_diapazons; kritēriji; ... )
  • sum_range jeb summas_diapazons – diapazons, kurā atrodas saskaitāmās vērtības.

  • criteria_range jeb kritēriju_diapazons – diapazons, kurā atrodas parametri, kurus novērtēt pēc dotajiem kritērijiem

  • criteria jeb kritēriji – konkrēts meklējamais parametrs... – kritērijus var norādīt vairāk par vienu atkārtotjot gan kritēriju_diapazonu, gan kritēriju

Faktiski formula SUMIFS ir tās priekšgājēja SUMIF uzlabojums un to var lietot visos gadījumos. Kā redzams, SUMIFS formulā visi parametri ir obligāti. Ja kritēriju diapazons ir paši saskaitāmie skaitļi, tad tas jānorāda gan summas diapazonā, gan kritēriju diapazonā (atceries SUMIF gadījumā to varēja norādīt vienu reizi veidojot īsāku pierakstu). Piedāvāju apskatīt divus piemērus:

Šajā piemērā izmantoju trīs kritērijus – Gads, Produkts, Pārdevējs, kuri attiecīgi atrodas A, B un C kolonnās, savukārt saskaitāmās vērtības atrodas D kolonnā. Nākamajā piemērā izmantoju šos pašus datus, kurus uzskatei esmu sakārtojis citā secībā, taču kā karitēriju neizmantošu Gadu, tā saskaitot visus attiecīgā pārdevēja realizētos produktus neatkarīgi no gada.

Šādi formulā SUMIFS iespējams integrēt dažādus parametrus. Īpaši noderīgi tas ir finansēs veidojot atskaites, budžetus un citas analīzes. Paldies, ka lasīji un ceru, ka mani padomi Tev noderēs. Lejupielādē failu ar piemēriem un uzlabo savas Excel prasmes!
0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page